8:00 - 20:00

ساعات کاری ما روزهای فرد

09122577022

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

جستجو

ملکی

کلیه مردم ساکن در شهر ها و همچنین روستا ها ، زمانی که مشکل ملکی برایشان به وجود می آید ، معمولا در این زمان به فکر پیدا کردن بهترین وکیل ملکی خواهند بود. گروه وکلای عدالت گستر دادخواه با حضور وکلای حرفه ای در امور حقوقی و همچنین مشاوره حقوقی برای امور ملکی ، جزء بهترین وکیل ها می باشند . با چندین سال سابقه موفقیت آمیز کاری و حقوقی در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تا به امروز با ارائه خدمات و مشاوره حقوقی به تمامی افرادی که در این زمینه و سایز زمینه های حقوقی به مشکل خورده اند توانسته ایم بهترین مشاوره ی حقوقی و پرونده های حقوقی را داشته باشیم.

با گذشت زمان همواره انسان به فکر و در حال پیشرفت بوده است. این پیشرفت در حوزه های مختلفی از جمله اقتصاد ، صنعت ، رابطه بین افراد و … به وجود آمده است. در این حیطه روابط اجتماعی که بین  افراد به وجود آمده است بر اساس مسائلی می باشد که دارای ارزش مالی اند.  همین دلیل باعث شده است تا مسائل و مشکلات حقوقی به وجود بیایند. البته اکثر اتفاقات و مشکلاتی که بین آدم ها به وجود می آید به این راحتی نیست و مسائلی که امروزه به وجود آمده اند آنقدر گسترده و زیاد هستند که هر موردی بخش خاصی را در بر می گیرد از جمله کیفری ، ارث ، ملکی ، خانواده و …که وکلا با تجربه ی خودشان امروزه می توانند مشکلات مردم را حل نمایند.

دعاوی ملکی چیست ؟

وکیلی که در حوزه دعاوی ملکی تخصص داشته باشد وکیل ملکی گفته می شود. دعاوی ملکی نامی است که برای مجموعه ای از دعاوی عنوان می شود که به صورتی می توان گفت به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می گردد. تعریف اموال غیر منقول به این صورت است که به اموالی می گویند که امکان جابجایی و نقل مکان وجود ندارد و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می شوند و همچنین در تقسیم بندی دیگری می توان اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری اراضی را تقسیم بندی نمود و همچنین در تقسیمی دیگر املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی نام گذاری کرد به همین دلیل است که دعاوی متفاوتی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می گردد که کلیه ی این دعاوی ذکر شده در حوزه کاری وکیل ملکی می باشد.

از جمله این دعاوی مورد ذکر می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مانند فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موارد ذکر شده و یا شاید موارد دیگری در حیطه کاری دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می داد که می تواند از این پرونده ها دفاعیه انجام دهد. بیشتر اوقات وکیل ملکی را هنگام تقسیم ارث و میراث ما بین بازماندگان و یا دعوا بر سر ملک یا زمین باشد و همچنین مشکل و مشاجره فی ما بین مستاجر و صاحبخانه قرار بگیرد از وکیل ملکی استفاده می نمایند که با رعایت عدالت ما بین افراد قضاوت می شود و رای صادر می گردد.

انواع دعاوی ملکی :

  • الزام به تنظیم سند رسمی

  • دعوای خلع ید

  • دعوای افراز ملک

  • دعاوی کیفری مرتبط به املاک

  • و…